poniedziałek, 6 października 2014

#41. Jak mieć piękne dłonie?

Witajcie. Dziś ostatni post z cyklu zdrowe dłonie. A potem zaczynamy grzeszny tydzień! To już od środy ^^
A tymczasem kilka porad. ;) Zapraszam do czytania i komentowania.
1. Nawilżaj dłonie regularnie- służą do tego kremu i olejki. Osobiście wole olejki, mimo że dłużej się wchłaniają dają dużo lepszy efekt.

2. Używaj rękawiczek przy sprzątaniu- Twoje dłonie narażone są na działanie detergentów, które przesuszają i niszczą naturalną barierę ochronną dłoni, dlatego zawsze, gdy używasz chemicznych specyfików noś rękawiczki, przy zmywaniu także.

3. Stosuj maseczki na dłonie-o tym więcej TUTAJ

4. Odstaw zmywacze do paznokci z acetonem- ten związek chemiczny uszkadza płytkę paznokcia, staje się ona łamliwa i cienka, dlatego wystrzegaj się tego produktu.

5. Unikaj gwałtownych zmian temperatur- nigdy nie wkładaj rąk do zimnej lub gorącej wody, zimna woda powoduje skurcz naczyń krwionośnych, a gorąca rozkurcz naczyń krwionośnych i niszczy naturalną warstwę ochronną.

6. Mydło nawilżające to podstawa- stosuj mydła, które maja naturalne składniki np. olejek eukaliptusowy lub olejek z drzewa herbacianego.

7. POPRAWNA pielęgnacja skórek!!!Staraj się zatem używać regularnie peelingu do dłoni a następnie wycinać jedynie te skórki, które faktycznie odstają. Pozostałe zmiękczaj specjalnym płynem i odpychaj drewnianym patyczkiem.

8. Kremuj ręce po użyciu żelu antybakteryjnego-  żele zawierają szkodliwe składniki m. in. alkohol, który bardzo wysusza skórę, dlatego po użyciu takiego żelu zawsze kremuj ręce.

9. Pielęgnacja od wewnątrzBiotyna, zwana również witaminą B7 lub H wzmacnia paznokcie sprawiając, że rosną grubsze i się nie rozdwajają, pomaga także w poprawieniu kondycji skóry. Na paznokcie świetnie działają drożdże. 

10. Unikaj gruboziarnistych pilniczków i piłuj paznokcie w jedną stronęPilniki gruboziarniste (gradiacja 80-100) szarpią płytkę i mogą powodować pękanie i rozdwajanie się paznokci. Piłuj paznokcie na kształt prostokąta, staraj się nie piłować płytki po bokach, ponieważ od tego się rozdwaja. 

Na dziś to wszystko, zapraszam jutro :)
Pozdrawiam,
Weronika ;)


4 komentarze:

 1. Bardzo fajne porady :)
  Musze skorzystać , aby moje dłonie były jeszcze lepsze :)
  Zapraszam do mnie na nowy post :)
  http://but-your-faith-in-me-was-so-clear.blogspot.com/2014/10/ulubiency-miesiaca-wrzesien.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Super porady, na pewno wykorzystam :D

  http://thepaulciak.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa porada ;) będę częściej do Cb zaglądać
  xx

  http://ekranowalalkafashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno wypróbuję wszystkie te porady! :D

  http://wobecmysli.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń