wtorek, 16 września 2014

#29. Domowe peelingi do ciała

Cześć. Dziś zaprezentuje Wam domowe peelingi do ciała których używam osobiście. Nie są to jednak moje receptury, ale ulepszyłam je po swojemu. Źródłem inspiracji dawno temu był internet, gazety i wywiady z osobami starszymi tzw "babcine sposoby". Zapraszam do czytania.


Złuszczanie naskórka, inaczej peeling, eksfoliacja - zabieg stosowany w kosmetyce i dermatologii, polegający na usunięciu martwych komórek naskórka. Zabieg ma najczęściej na celu poprawienie wyglądu i stanu skóry, zapobieganie trądzikowi lub wrastaniu włosów w skórę po depilacji.

PEELING I
Potrzebujemy:
-płatki owsiane 2 łyżki
-jogurt naturalny 2 łyżki
-miód 1 łyżeczka
Robimy:
Mieszamy wszystkie składniki w dowolnych proporcjach. Jedne wolą peeling rzadszy inne bardziej gęsty. Peelingujemy ciało przez ok 5-10 minut następnie zmywamy resztki ciepłą wodą. Dla uzyskania lepszego efektu, można po spłukaniu peelingu przemyć ciało zimną wodą. 

PEELING II
Potrzebujemy:
-otręby migdałowe 2 łyżki
-jogurt naturalny 2 łyżki
-miód 1 łyżeczka
-opcjonalnie: kilka kropel olejku eterycznego 
Robimy:
Łączymy składniki peelingu i nacieramy ciało powstałą pastą. Peeling wykonujemy okrężnymi ruchami przez 5-10 minut. Następnie spłukujemy ciepłą wodą. Dla uzyskania lepszego efektu, można po spłukaniu peelingu przemyć ciało zimną wodą.

PEELING III
Potrzebujemy:
-fusy po kawie ok. 1/3 szklanki
-oliwa z oliwek/oliwka dla niemowląt
-żel pod prysznic
Robimy:
Do fusów po kawie wlewamy trochę oliwki i żelu pod prysznic. Konsystencja powinna być dość rzadka. Peelingujemy ciało przez 5-10 minut w zależności od upodobań.Spłukujemy ciepłą wodą. Dla uzyskania lepszego efektu, można po spłukaniu peelingu przemyć ciało zimną wodą.
Ten peeling jest moim faworytem, uwielbiam go robić. Wystarczy stosować go 1-2 razy w tygodniu, ale efekty są świetne.

PEELING IV
Potrzebujemy:
-oliwa z oliwek/oliwka dla niemowląt
-brązowy cukier
-żel pod prysznic
Robimy:
W dowolnych proporcjach mieszamy oliwę z cukrem (może być biały, jeśli nie macie brązowego) i dodajemy trochę żelu pod prysznic. Konsystencja powinna być rzadka. Peelingujemy przez 5-10 minut. Zmywamy ciepłą wodą. Dla uzyskania lepszego efektu, można po spłukaniu peelingu przemyć ciało zimną wodą.

PEELING V
Potrzebujemy:
-sól
-oliwa z oliwek/oliwka dla niemowląt
Robimy:
Mieszamy sól z oliwką, dla urozmaicenia można dodać olejki eteryczne lub olejek rycynowy. Ten peeling nie nadaje się do skóry wrażliwej. Masujemy skórę przez 5-10 minut. Spłukujemy ciepłą wodą. Dla uzyskania lepszego efektu, można po spłukaniu peelingu przemyć ciało zimną wodą.

Zapraszam na mój fp na fb KLIK
Jeśli post przyjmie się dobrze, będzie kolejny z tej serii.
Pozdrawiam,
Weronika ;)2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawe przepisy, na pewno wypróbuje! Muszę tylko zmodyfikować trochę skład, bo jestem uczulona na miód. ;(

    OdpowiedzUsuń

  2. I would like to invite you to my blog! I would be so happy if we support each other on GFC, Facebook and maybe Instagram! I will support you right back, just let me know!

    Blog | Facebook Page | Bloglovin | Instagram

    OdpowiedzUsuń