niedziela, 14 września 2014

#28. Zastosowanie wazeliny

Cześć. W dzisiejszym poście śliski temat czyli zastosowanie wazeliny. Wazelina ma działanie natłuszczające i ochronne. Skutecznie zapobiega wysuszaniu skóry. Doskonale regeneruje uszkodzony naskórek. W moim życiu gości od bardzo dawna. Nawet nie wiecie ile ma praktycznych zastosowań. Zapraszam do czytania.

1. Jest składnikiem wielu maści leczniczych oraz środków zabezpieczających ciało przed wpływem czynników fizycznych.

2. Maść na popękane pięty. Na noc nałóż grubą warstwę wazeliny na popękane pięty i załóż bawełniane skarpetki(do kupienia w Rossmanie ok.10 zł)

3. Maść na suche usta: Nałóż wazelinę na usta i odczekaj 1-2h lub całą noc. Usta staną się miękkie i gładkie. Najlepszy efekt uzyskasz robiąc peeling przed nałożeniem wazeliny.

4. Jako odżywka do rąk i paznokci. Masz suche skórki przy paznokciach? Nałóż grubą warstwę wazeliny na skórki i załóż bawełniane rękawiczki(do kupienia w Rossamanie ok 6 zł). Najlepszy efekt uzyskasz nakładając wazelinę na noc jednak dla uzyskania optymalnego efektu wystarczy 1-2h.

5. Na cienie pod oczami. Nałóż cienką warstwę wazeliny pod oczy i pozostaw na noc. Rano zmyj. Skóra będzie odświeżona i nawilżona. Wazelina walczy również ze zmarszczkami- po długotrwałym zastosowaniu staną się one płytsze i nie będą pojawiać się nowe.

6. Odżywka do rzęs i brwi. Jak wiadomo wazelina przyśpiesza proces wzrostu rzęs i brwi. Nakładamy wazelinę na noc, rano zmywamy.(Więcej TUTAJ)

7. Na przesuszoną skórę. Wazeliny możemy używać jako kremu nawilżającego. W niedługim czasie uzyskamy świetne nawilżenie.

8. Przy malowaniu paznokci. Do tego oprócz wazeliny możemy użyć kremu nawilżającego. Smarujemy skórki wokół paznokci wazeliną i malujemy paznokcie. Wtedy lakier który pozostanie na skórkach będzie bardzo łatwo zmazywalny.

9. Żeby nie mieć szminki na zębach. Należy na zęby nałożyć odrobinę wazeliny, wtedy szminka nie pozostanie na zębach. Uwaga: Wazelina ściera się podczas jedzenia i picia gorących napojów.

10. Składnik do peelingu. Do domowego peelingu dokładamy trochę wazeliny. Skóra będzie jeszcze gładsza i bardziej miękka. Post o domowych peelingach pojawi się niebawem.

Źródło: Głównie gazety, ale także doświadczenie.

Na dziś to wszystko. Zapraszam w nowe post w przyszłym tygodniu. A w nich:
*domowe peelingi
*domowe maseczki do włosów

Do zobaczenia,
Weronika ;)

6 komentarzy:

 1. bardzo masz ciekawe posty!
  Obserwujemy?
  http://beansjolanta-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. nie wiedziałam ze wazelina ma tyle zastosowan ;)

  zapraszam ;)
  lusiiblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurcze kurcze kurcze kurcze
  Możesz mnie zbić, ale śmiechłam jak zobaczyłam tytuł. Ach, te skojarzenia.
  Zapraszam <3
  przezstrony.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja wazelina leży sobie i leży,ale chyba ją wyciągnę z szafki i zacznę używać ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie sądziłam że wazelina ma tyle zastosowań! Chyba muszę zainwestować w pudełeczko ^^

  OdpowiedzUsuń